امام صادق عليه السلام
بي گمان براي صاحب الامر غيبتي است،پس دردوران غيبت وي هربنده اي بايد تقوا پيشه سازد وبه دين خودچنگ در زند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 895
  • 15 آذر 1398 - 13:08
  • 192 بازدید
  • ارسال توسط :
کاهش ۲۰ درصدی زمان آموزش در برخی مدارس

کاهش ۲۰ درصدی زمان آموزش در برخی مدارس

کاهش ۲۰ درصدی زمان آموزش در برخی مدارس رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از کاهش ۲۰ درصدی زمان آموزش در برخی مدارس خبر داد و گفت: برگزاری کلاس به اندازه زمان پیش‌بینی‌شده، از حقوق دانش‌آموزان است و حتما در کیفیت آموزش موثر است.   حجت‌الاسلام والمسلمین علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی […]

کاهش ۲۰ درصدی زمان آموزش در برخی مدارس

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از کاهش ۲۰ درصدی زمان آموزش در برخی مدارس خبر داد و گفت: برگزاری کلاس به اندازه زمان پیش‌بینی‌شده، از حقوق دانش‌آموزان است و حتما در کیفیت آموزش موثر است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص تعطیلات متعدد برخی مدارس در استان‌های کشور به دلیل سرما و آلودگی هوا و عدم تکمیل برنامه درسی، اظهار کرد: قبلا این تأکید در آموزش و پرورش وجود داشته است و معاونین آموزشی نیز این تأکید را خواهند داشت که مدارس کمبود ساعات آموزشی را جبران کنند.

وی با تأکید بر اینکه معتقدم نباید دانش‌آموزان از کاهش ساعات آموزش آسیب ببینند، گفت: در واقع از حجم زمانی که باید به دانش‌آموزان به عنوان ساعت آموزش ارائه شود نباید کاهش پیدا کند و این موضوع نیاز به تدابیر و پیش‌بینی‌های اداری، مدیریتی و اعتبارات مالی دارد و امیدواریم مسؤولان این بخش‌ها توجه کافی را داشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اگر در طول یک سال دانش‌آموزان ۱۰ روز تعطیلی ناشی از حوادث و عوامل جوی را دارند باید مدرسه تدبیری بیندیشد که این موضوع جبران شود.

وی درباره میانگین ساعت آموزشی در مدارس کشور گفت: مدارس مختلف کاملا متفاوت عمل ‌می‌کنند؛ مدرسه‌ای یک نوبته است و توانسته زمان را به‌گونه‌ای تنظیم کند تا ۵۰ دقیقه دوره متوسطه اجرا شود، اما بخشی از مدارس که تعدادشان هم کم نیست به دلیل کمبود فضای آموزشی در مضیقه هستند و باید بین ساعت ۸، ۸:۱۵ صبح تا ۱۲:۳۰، کل برنامه درسی را ببندند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوعلم اضافه کرد: بر این اساس می‌بینیم گاهی ۵۰ دقیقه در عمل به ۴۰ دقیقه کاهش پیدا می‌کند. یعنی ۲۰ درصد کاهش زمان آموزشی است.

وی تصریح کرد: آنچه بنده می‌توانم انجام دهم در قالب تذکر و درخواست از همکارانم است که در بدنه اجرایی زمان آموزش را به عنوان یک مقوله جدی توجه کنند و بدانند که برگزاری کلاس به اندازه زمان پیش‌بینی‌شده، از حقوق دانش‌آموزان است و حتما در کیفیت آموزش موثر است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تصریح کرد: وقتی زمان بیشتری برای آموزش اختصاص پیدا کند، امکان گفت‌وگو و پرسش و پاسخ بیشتر فراهم خواهد بود و بنابراین کیفیت آموزش نیز افزایش می‌یابد.

 

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*