امام صادق عليه السلام
بي گمان براي صاحب الامر غيبتي است،پس دردوران غيبت وي هربنده اي بايد تقوا پيشه سازد وبه دين خودچنگ در زند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » مرجع
  • شناسه : 966
  • 19 آذر 1398 - 8:53
  • 167 بازدید
  • ارسال توسط :
معرفی کتاب کتاب‌شناسی تعلیم و تربیت در اسلام

معرفی کتاب کتاب‌شناسی تعلیم و تربیت در اسلام

معرفی کتاب کتاب‌شناسی تعلیم و تربیت در اسلام «کتاب‌شناسی تعلیم و تربیت در اسلام» به همراه توصیف، تحلیل، نقدی از بهروز رفیعی(-۱۳۳۶) است و دربردارنده گزیده منابع عربی در این حوزه است. در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: کشورهای عربی در زمینه تعلیم و تربیت در اسلام، بسیار بیش و پیش از ما کوشیده‌اند و […]

معرفی کتاب کتاب‌شناسی تعلیم و تربیت در اسلام

«کتاب‌شناسی تعلیم و تربیت در اسلام» به همراه توصیف، تحلیل، نقدی از بهروز رفیعی(-۱۳۳۶) است و دربردارنده گزیده منابع عربی در این حوزه است.

در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم:

کشورهای عربی در زمینه تعلیم و تربیت در اسلام، بسیار بیش و پیش از ما کوشیده‌اند و آن‌مایه که آگاهی کتاب‌شناخت این قلم قد می‌دهد، تازیان، قلم‌فرسایی در این حوزه را از بیش از پنجاه سال پیش سرگرفته‌اند و امروزه از مقالات و پایان‌نامه‌های عربی که بگذریم تنها، شمار تک‌نگاشت‌های تازی در زمینه تعلیم و تربیت در اسلام‌ از سه هزار عنوان فراتر است و گمان نمی‌کنم گسترده موضوعی این شمار، از دویست مدخل فروتر باشد.

با توجه به گسترش روزافزون پژوهش در حوزه تربیت اسلامی در ایران و شاخه‌های پرشمار و تخصصی پژوهش در این حوزه، آشنایی با این جمع پریشان هر مایه که شدنی باشد حتی در جامه کتاب‌شناخت، برای تربیت‌پژوهان ما مغتنم است و می‌تواند ابزار بل دست‌مایه‌ای علمی فراراه پژوهش در تعلیم و تربیت اسلامی باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*