امام صادق عليه السلام
بي گمان براي صاحب الامر غيبتي است،پس دردوران غيبت وي هربنده اي بايد تقوا پيشه سازد وبه دين خودچنگ در زند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 3229
  • 05 بهمن 1399 - 8:17
  • 233 بازدید
  • ارسال توسط :
بیانیه ششمین کنگره کانون تربیت اسلامی- دوم بهمن ۱۳۹۹

بیانیه ششمین کنگره کانون تربیت اسلامی- دوم بهمن ۱۳۹۹

بیانیه ششمین کنگره کانون تربیت اسلامی- دوم بهمن ۱۳۹۹ معلم محورتمدن نوین اسلامی باسمه تعالی رهبر معظم انقلاب اسلامی: اگرکشوری بخواهد به عزت مادی، به سعادت معنوی، به سیطره سیاسی، به پیشروی علمی، به آبادانی زندگی دنیا، به هر آرزویی بخواهد دست پیدا کند، باید به آموزش وپرورش به عنوان یک کار “بنیادی مقدماتی” لازم، […]

بیانیه ششمین کنگره کانون تربیت اسلامی- دوم بهمن ۱۳۹۹
معلم محورتمدن نوین اسلامی

باسمه تعالی

رهبر معظم انقلاب اسلامی:
اگرکشوری بخواهد به عزت مادی، به سعادت معنوی، به سیطره سیاسی، به پیشروی علمی، به آبادانی زندگی دنیا، به هر آرزویی بخواهد دست پیدا کند، باید به آموزش وپرورش به عنوان یک کار “بنیادی مقدماتی” لازم، بپردازد. چرا؟ چون همه این کارها به نیروی انسانی احتیاج دارد. نیروی انسانی هم در آموزش و پرورش شکل می گیرد و صورت می بندد. (۳/۵/۸۵)
دولتی که اراده خدمت بنیادین به مردم داشته باشد، وزارت آموزش وپرورش را بعنوان مهمترین کشتزار تامین سرمایه انسانی سالم و کارشناسان و مدیران کارآمد، برای تحقق پیشرفت و اعتلای کشورتلقی کرده و در اولویت اهتمام خود قرار می دهد. چنین دولتی داناترین، توانمندترین و پاکیزه ترین مدیر را برای تصدی این وزارت انتخاب و بهترین پشتیبانی را از وی بعمل می آورد و بیشترین فرصت را برای پیگیری راهبردها و تحقق برنامه ها در اختیارش می گذارد.
بدون تردید ملتی به عظمت و نجابت ملت ایران، شایسته دریافت عالی ترین خدمت از سوی دولتها برای رشد و شکوفایی استعداد فرزندانشان، بعنوان مهمترین سرمایه زندگی خود هستند.
-اما آیا بیشترین ثمره گیری از بهترین سالهای عمر نسل انقلاب، صورت گرفته است؟
-آیا فرزندان ما نمی توانند تعلیم و تربیت را زودتر شروع، و این مقدار از آموزش فعلی را در سالهایی کوتاه تر طی کنند و چند سال زودتر وارد زندگی شده و در پیشرفت کشور خود نقش بالنده تری ایفا نمایند؟
-آیا نباید بهترین استعدادها و نخبه ترین افراد برای کار معلمی و مربیگری برگزیده و رهسپار مدارس شوند؟ همانگونه که کشاورزان دانا بهترین بذرها را برای کشت بعدی خود ذخیره می کنند؟
-آیا نباید معلمان و مربیان ما با احساس کرامت و بدون دغدغه معیشت، همه توان و تلاش خود را صرف تعلیم و تربیت دانش آموزان کنند؟
-آیا نظام تعلیم و تربیت کشورمان نباید براساس برنامه ایرانی و اندیشه اسلامی ساماندهی و مدیریت شود؟
-آیا تلاش برای تحقق برنامه استعماری ۲۰۳۰در آموزش و پرورش نشانه نفوذ بیگانگان تا عمق سنگرهای فرهنگی ما نبود؟ چرا راه نفوذ به سطوح تصمیم ساز یک وزارت راهبردی وحساس تا این مقدار برای دشمنان انقلاب، هموار و کم هزینه شده است؟
-آیا شورای عالی انقلاب فرهنگی از عهده دروازه بانی حریم تعلیم و تربیت کشور برآمده است؟
-آیا در سالهای اخیر مدیران عالی وزارت آموزش و پرورش رفتاری صادقانه را در نحوه اجرای سند تحول آموزش و پرورش به نمایش گذاشتند؟
-آیا شورای عالی آموزش و پرورش نسبت به بهره وری صحیح آموزشی و پرورشی از بهترین سالهای عمر فرزندان ملت دغدغه مند بوده است؟
-آیا رسانه ملی وسایر رسانه هایی که قصد خدمت به مردم را دارند، توانستند سیاستهای کلان ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری در مورد نظام تعلیم و تربیت کشور و مطالبات برحق پدرها و مادرها از معلمان و مدارس را به گفتمان غالب کشور تبدیل، و پرسشهایی راهبردی از این قبیل را به موضوع بحث و گفتگوی فراگیر تبدیل کنند؟

این قبیل دغدغه ها، و مطالبه پاسخ این پرسشها، فلسفه اصلی شکل گیری تشکلی فرهنگی با حضور اندیشمندان و پیشکسوتان تعلیم و تربیت سراسرکشور به نام کانون تربیت اسلامی شد. این کانون در بیش از دو دهه از شروع فعالیت خود علیرغم امکانات محدود و پشتیبانی معدود، توانست بمثابه دیده بانی دغدغه مند و رسانه ای متعهد، به احیای نظام تعلیم و تربیت کشور، پیگیر مطالبات برحق خانواده ها و فرهنگیان خدمتگذار و و سیاستهای راهبردی رهبر معظم انقلاب درحوزه تعلیم و تربیت کشور باشد.
اکنون که در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با گرامی داشت یوم الله ۲۲ بهمن ششمین کنگره کانون تربیت اسلامی با حضور معلمان و مربیان متعهد استانهای مختلف کشور و باهدف تجدید میثاق با آرمانهای امام خمینی رضوان الله تعالی علیه و رهبر معظم انقلاب اسلامی مد ظله العالی و با شعار «معلم محور تمدن نوین اسلامی» برگزار می شود، پیام فرهنگیان مجترم شرکت کننده دراین کنگره را اعلام می نماید:

۱- به روح بلند شهدای سرافراز، حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس و دکتر فخری زاده وسایر شهدای گرانقدر جبهه مقاومت اسلامی درود می فرستیم و با آرمان مقدسشان در برافراشته داشتن پرچم مقاومت دربرابر استکبار جهانی، تجدید میثاق می نمائیم.

۲- تحقق چشم انداز ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری دربیانیه گام دوم انقلاب را در پرتو برخورداری از سرمایه انسانی معتقد و مدیران کار آمد عملی می دانیم. و مسئولیت خطیر تامین سرمایه انسانی در تراز انقلاب اسلامی را متوجه وزارت آموزش وپرورش دانسته و به همین دلیل بر اجرای سند تحول بنیادین این وزارت، بیش از پیش تاکید می کنیم.

۳- همگام با ملت شریف ایران و در همبستگی با نیروهای انقلاب در انتخابات آینده شرکت کرده و برای شکل گیری دولت جوان و انقلابی و باورمند نسبت به چشم انداز گام دوم انقلاب و متعهد به احیای وزارت آموزش وپرورش و اجرای سند تحول و تکریم و ارتقاء منزلت معلمان و مربیان، تلاش می کنیم.

۴- از محضر رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای مدظله العالی، تقاضا می کنیم در صورت صلاحدید با تعیین نماینده و دستور تاسیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در وزارت آموزش و پرورش زمینه نظارت و مراقبت بر حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی در تدوین کتب درسی، و اجرای سند تحول، و هم چنین نظارت بر احراز شرایط معلمان منتخب برای دروس معارفی را بیش از پیش فراهم آورند.

۵- از رسانه های متعهد به ارزشهای اسلامی خصوصا رسانه ملی تقاضا داریم به جنبه زیر ساختی جایگاه تعلیم و تربیت در چشم انداز گام دوم انقلاب توجه نموده و در جهت ارتقاء منزلت اجتماعی معلمان و مربیان اهتمام بیشتر بعمل آورده، و نسبت به گفتمان سازی اجتماعی در موضوع مطالبات بر حق امام و امت از وزارت آموزش و پرورش، اقدام مؤثر بعمل أورند.
۶- دشمنِ، نا امید از کار آمدی تهاجم سخت به تهاجم نرم روی آورده و با مبادرت به نفوذ در سطوح تصمیم ساز و تصمیم گیر بعضی از دستگاههای اجرایی و آموزشی و فرهنگی و برخی رسانه های کثیر الانتشار کشور، عقبه مردمی انقلاب اسلامی را هدف قرار داده است. و لذا ضمن هشدار به دستگاههای حفاظتی و نظارتی برای مراقبت بیشتر، ازمجلس شورای اسلامی تقاضا داریم با وضع قوانین بازدارنده وتشدید مجازات خیانت به کشور، زمینه بسط ید قوه قضائیه در برخورد عبرت آموز با عوامل نفوذ دشمن را فراهم آورند.

۷- به دولت محترم یاد آور می شویم اکنون که ملت بزرگ ایران با مقاومت حداکثری در برابر آثار فشار امنیتی و اقتصادی خارجی و بعضی ندانم کاریهای داخلی ، تو طئه های دشمن را خنثی ساخته است ، با زمزمه مجدد مذاکره و سازش، دشمن را به تهدید و فشار بیشتر ترغیب نکنند و حریم شهدای گرانقدر مقاومت و خانواده های معظم آنان را پاس دارند. وبه وعده های نصرت الهی اعتماد داشته باشند.(۱)
به روح بلند معلم اول و دوم انقلاب حضرات آیات مرتضی مطهری و محمد تقی مصباح رضوان الله تعالی علیهما درود می فرستیم و برای شهدای گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس و دفاع از حرم و شهدای هسته ای، از پیشگاه خدای متعال، علو درجات مسئلت مینماییم.
کانون تربیت اسلامی. کنگره ششم . تهران . دوم بهمن ۱۳۹۹

پی نوشت:
1- قرآن کریم . سوره مائده آیه ۵۲

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*